Cirkonijs - juvelierizstrādājumu meistara akmens.
Vienam no visizplatītākajiem pusdārgakmeņiem, ko izmanto rotaslietās, ietver cirkoniju. Cirkonijs ir akmens, kas veidojas no ķīmiskām un fiziskām reakcijām no dabīgā minerāla. Viņa vēsture aizsākās ar attāliem Bībeles rakstiem, lai gan precīzu kompozīciju 1789. gadā atklāja tikai divi zinātnieki - Klaprots un Verners, un jau 1824. gadā Berzeļius saņēma pirmo mākslīgo akmeņu. Cirkonijs - akmens ar augstu unikalitāti tā struktūras un sastāva dēļ - ir saistīts ar dabas īpašību refrakciju dēļ blīvumu minerālu, kas to tuvina pēc izskata, lai samazinātu dimantiem - dimantiem.
Tā kā cirkonijs ir dabīgs minerāls, tā sastāvs Izcelsmes areola dēļ bieži atšķiras - pamatkompozīcijā tiek pievienoti retzemju elementu piemaisījumi. Visbiežāk tas ir dzelzs, titāna, urāna, stroncija, cinka, vara un citu vielu maisījums. Tas ir tas vai tas piemaisījums, kas nosaka dažādas krāsas cirkonija akmenim, kas maldina daudzus cilvēkus, kuri dažādu krāsu dēļ bieži vien sajauc cirkonu ar citiem dārgakmeņiem. Cirkonija krāsai ir gandrīz visi toņi, bet juvelierizstrādājumu biznesā visbiežāk ir brūns cirkons, kas termiskās apstrādes un grauzdēšanas rezultātā iegūst mīkstu zilu krāsu. Arī ir iespējams piešķirt plašu popularitāti caurspīdīgu dabisko krāsu cirkonija. Šis akmens veids lieliski imitē dimantiem, kas ļauj rotaslietām izskatīties dārgi un eleganti ar maziem izdevumiem, lai gan maģistra imitācija ir ļoti skaidri redzama. Pat vienkāršs cilvēks varēs nošķirt parasto cirkonija akmeni no dimanta - galveno lomu spēlē zemāka izturība un vairākas gaismas refrakcijas cirkonija malās, kamēr dimants liek vienu gaismas staru. Ilgstošai ekspluatācijai mazāk stingra, nekā dimanta, cirkona, var iegūt šķembu un šķembu, kas ne tikai sabojā rotaslietu estētisko izskatu, bet arī nodara diskomfortu nodilušas. Lai izvairītos no defektu parādīšanās, rotaslietās parasti tiek ierāmēts cirkonijs ar aizsardzības tipa rāmi. Šobrīd caurspīdīgā vai zilā krāsā cirkonija var redzēt daudz rotaslietas, dodot tām pārsteidzošu mirdzumu un skaistumu.
Papildus rotaslietas biznesam, masu popularitāte Cirkonija akmens iegādāts ezotēriskajās un astroloģiskajās sfērās. Daudzi cilvēki to apvelt ar tā dēvētajām maģiskajām un ārstnieciskajām īpašībām, kas spēj ietekmēt cilvēka dzīvību un raksturu. Daudzi īpašības akmens, kas tiek piedēvēti neuzticīgs cilvēkiem patiesi daudzveidīgu - nodaļā no briesmām uz ceļa, dzīvnieki, čūskas, ārstnieciskā akmens aptur asiņošanu, pretinde, uzlabo vispārējo veselību, akmens, palīdzot pakļaut maldināšana un melus, un vēl daudz, daudz vairāk. Un pagājušajā gadsimtā ir bijuši plaši reklamēt cirkonija aproces, un nodrošinot labvēlīgu ārstniecisku efektu uz ķermeni.
Cirkonija aproces reklamē kā līdzekli spiediena normalizācija, daudzu iekšējo orgānu slimības un muskuļu un skeleta sistēmas slimības. Tajā pašā
laikā aproču izmaksas tiešsaistes veikalos ir ievērojami vairākkārt palielinājušās salīdzinājumā ar cenu, kuru nosaka pati cirkonija tirgus. Bet ir vērts apsvērt, vai šim minerālam patiešām ir visas ar to saistītās īpašības vai tas ir tikai spilgts cilvēka pašhipnozes piemērs? Galu galā zinātnieki bija nepārprotami - zinātnē nav atrasts dziedinošās īpašības cirkonijā. Tomēr cirkonija aproces popularitāte nezaudē, bet ar kādiem nolūkiem to valkāt - par dziedināšanu no slimībām vai skaistumu un samērā lētu cenu - tas ir atkarīgs no jums.